Шановні педагоги! Дякую за участь у роботі районної конференції!

Рекомендації конференції


РЕКОМЕНДАЦІЇ
районної Інтернет-конференції з проблеми "Формування громадянської компетентності учнів та вихованців дошкільних навчальних закладів"

         1.    Відділу  освіти Гайворонської районної державної адміністрації:
1.1.   Створити необхідні організаційні умови для реалізації Концепції нацiонально-патрiотичного виховання дiтей та молодi.
1.2.   Організувати роботу щодо обрання навчальними закладами у 2016/2017 н.р. курсів за вибором, факультативів національно-патріотичного спрямування та краєзнавчого змісту.
1.3.   Забезпечити участь педагогічних працівників району у роботі обласних методичних заходів з питань формування громадянської компетентності учнів та вихованців дошкільних навчальних закладів.
1.4. Сприяти створенню на базі Гайворонського міжшкільного навчально-виробничого комбінату кабінету "Захисту Вітчизни."

2. Методичному кабінету відділу освіти Гайворонської районної державної адміністрації:
2.1. Популяризувати на засіданнях РМО вчителів історії, широко висвітлювати на сайті РМК факти і події, що свідчать про колективну й індивідуальну боротьбу за незалежність України у ХХ столітті.
2.2. Рекомендувати вчителям історії, керівнику секції історії Гайворонської філії МАН проводити науково-дослідницьку роботу, яка передбачає відновлення історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України.
2.3. Вивчати, узагальнювати і поширювати досвід щодо формування громадянської компетентності учнів та вихованців дошкільних навчальних закладів, публікувати на сайті методичного кабінету кращі матеріали з досвіду роботи педагогічних працівників.
2.4. Розробити методичні рекомендації з національно-патріотичного виховання молодших школярів у позаурочній, позакласній і позашкільній роботі, передбачивши теми:
- "Мій родовід";
- "Моя сім’я в історії рідного міста/села";
- "Моє місто/село в історії моєї країни";
- "Національні традиції";
- "Народні промисли";
- "Національні герої";
- "Моя Батьківщина – Україна (державні символи, державні свята)"
2.5. Організувати проведення дослідницького проекту для вчителів історії "Гайворонщина – мій рідний край, моя земля", створити блог, присвячений історії Гайворонського району.
2.6. Постійно залучати педагогічних працівників навчальних закладів до участі у в різних формах методичної роботи.
2.7. Поповнювати бібліотеку методичного кабінету науково-методичною літературою з питань формування громадянської компетентності учнів та дошкільнят.
2.8. Постійно співпрацювати з науково-педагогічними працівниками та методистами КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка,Уманського  державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

3.  Керівникам навчальних закладів:
3.1. Активізувати роботу з національно-патріотичного виховання, з цією метою створити:
- належні умови для викладання предмету ”Захист Вітчизни” та проведення військово-польових  зборів для закріплення теоретичних знань на практиці;
- організувати роботу гуртків військово-спортивного профілю (“Школа безпеки”, ”Сокіл (“Джура”) тощо);
- поновити експозиції про учасників АТО, які навчалися, працювали у закладі, організовувати проведення  зустрічей,  виховних заходів, волонтерських акцій тощо;
3.2. Постійно оновлювати зміст сайтів матеріалами про діяльність музеїв при навчальних закладах, зокрема з історії краю, традицій та проведення заходів з питань громадянського виховання учнів.
3.3. Застосувати сучасні здобутки музейної педагогіки у діяльності дошкільних навчальних закладів (програма «Світ музею для дошкільнят», ігровий цикл пізнавальних заходів «Допитливій малечі про музейні речі» тощо).
3.4.   Забезпечити участь педагогів навчальних закладів в роботі районних методоб’єднань, творчих груп, семінарів, інших методичних заходів щодо здійснення науково-методичного супроводу впровадження Концепції національно-патріотичного виховання дiтей та молодi.
3.5.   Залучати педагогів до участі в конкурсах фахової майстерності, конференціях, педагогічних читаннях, приурочених формуванню громадянської компетентності учнів та вихованців ДНЗ.
3.6.   Створювати умови для виявлення здібностей і талантів учнів через їх максимальну участь в різних формах проектної, творчої і дослідницької діяльності.
3.7.   Враховувати в процесі навчання запити учнів, батьків і громадськості.

      4.   Педагогам навчальних закладів:
4.1. На кожному уроці прищеплювати учням любов до рідного краю, формувати риси справжнього патріота України.
4.2. Підвищувати власну професійну компетентність шляхом участі в різноманітних науково-методичних заходах, займатися самоосвітньою діяльністю.
4.3. Відповідно до плану роботи систематично проводити позакласні заходи національно-патріотичного спрямування.


Немає коментарів:

Дописати коментар